Haberler Sadberk Hanım Müzesi ile elele fark yaratan projeler…

Sadberk Hanım Müzesi için çalışmalarımız web sitesi ile başlamış, boyama kitabı ve kağıt bebek ile devam etmişti. Şimdi de Eğitim Kiti yolda...

Türkiye’nin ilk özel müzesi olan Sadberk Hanım Müzesi için ilk işimiz web sitesini tasarlamaktı. Sanat tarihi ve arkeoloji olmak üzere, iki kategoride eser sergileyen müzenin koleksiyonunun zenginliği karşısında ekip olarak hayrete düştük. Bu zenginliği web sitesine yansıtma, her yaştan insanın ziyaret edeceği siteyi ilginç kılma, bir yandan da koleksiyonlarla ilgili bilgilerin güncel ve dinamik tutulabilmesi için hazırladığımız alt yapı yazılımının işlevselliği konularında çok titiz çalıştık.

Web sitesi çalışmamızdan sonra Sadberk Hanım Müzesi için, Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminden Kadın Giysileri sergisiyle zamanlı olarak, müze dükkanında satışa sunulmak üzere Osmanlı giysileriyle hazırlanan Boyama Kitabı ve Kağıt Bebek hazırladık. İllüstrasyonlarını Leyla Atay’ın yaptığı her iki çalışmada da resmedilen giysiler müze koleksiyonundan seçildi.

Şimdilerde ise 2012-13 eğitim yılında dağıtılmak üzere, öğrencilerin müze ziyaretlerinde ve daha sonra kullanabilecekleri bir Eğitim Kiti hazırlıyoruz. Renkli, eğlenceli olduğu kadar da öğretici olan kitin çalışmaları kapsamlı olarak devam ediyor.