Haberler Aygaz: 50 yılın ardından

Müşterimiz Aygaz geçtiğimiz sene 50. yaşını çeşitli etkinliklerle kutladı. Biz de Aygaz Dünyası’nda sene boyunca bu kutlamalara yer verdik. Yöneticilerin 50. yıl dolayısıyla söyledikleri anlamlı sözleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Koç Holding Onursal Başkanı ve Aygaz Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç: “İlk kurulduğumuzda LPG sektörü diye bir şey yoktu, bayilerimiz ve Aygaz sayesinde yeni bir sektör yaratıldı. Aygaz’ın marka imajı bugünkü seviyesine ulaştı. 50 sene evvel rahmetli Vehbi Koç’un kurduğu bu ortaklık bugün entegre bir enerji şirketi haline geldi.”  

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç kendi sözleriyle “Yurtdışında 178 ülkeye ihracat yapan, gayri safi milli hasıla içinde %7’lik paya sahip olan, toplam Türkiye ihracatının %10’unu gerçekleştiren ve vergilerin %11.6’sını karşılayan Koç Topluluğu” için Aygaz’ın önemini şöyle vurguladı: “Sakin denizde herkes kaptanlık yapar. Aygaz gibi büyük bir aile, kendini dalgalı denizlerde gösterir. Aygaz’ın yarım asırlık geçmişi bunun örnekleri ile doludur. Gerek Koç Holding, gerekse Aygaz olarak geleceğe geniş bir perspektiften bakıyoruz. Halkımız tüpgaza ‘Aygaz’ diyor. Çünkü tüpgazı Aygaz’la tanıdı. Hayatını nasıl değiştirdiğini bildi.”

Aygaz Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Ömer M. Koç: “Koç Topluluğu’nun en dinamik ve heyecan veren şirketlerinden birinde çalışıyoruz. Kıdemimiz ne olursa olsun, bizden öncekilerden hep başarılı bir geçmiş devraldık. Kuruluşumuzdan bu yana tüketiciler tarafından en çok tercih edilen ürün ve hizmetleri sunduk. Ekonomik dalgalanmalara rağmen tüm paydaşlarımız için istisnasız her yıl değer yarattıkÖdediğimiz vergilerle rekorlar kırdık. Sektörümüzdeki profesyonellerin büyük bölümünün Aygaz çatısı altında yetişmiş olmasından her zaman gurur duyduk... Şirketimiz ana faaliyet alanı olan LPG’den, iştirakleri vasıtasıyla doğal gaz ve elektriğe kadar önemli alanlarda büyüyor. Tüketicilerin ihtiyaç ve beklentileri değişiyor. Aygaz orta ve uzun vadede bu değişime cevap vermek üzere enerji sektörünün farklı alanlarında hazırlanıyor.”

Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu: “Kaynaklarının çoğalmasıyla çevreci bir ürün olan LPG’nin arzının gelecekte daha da artacağı ve LPG’nin daha çok tasarruf sağlayan bir enerji olacağı öngörülüyor... Aygaz, propan ile bütana, insan enerjisinin eklenmesiyle nelerin mümkün olabildiğine en büyük örnek. Aygaz olarak ilk günden itibaren değişime inandık ve var olduğumuz her alanda değişimi ve çağı yakaladık.”