Haberler Yeşilin her tonu Fırtına Vadisi’nde

Dergilerimizi Anadolu’nun dört köşesine yaptığımız gezilerle de renklendiriyoruz. Bu seyahatlerden biri de ekibimizi derinden etkileyen Fırtına Vadisi'neydi....

Uçakla Trabzon’a ulaştık. Orada bir araba kiralayarak Karadeniz sahil yolu boyunca ilerleyip önce Rize’ye, Rize’de bir çay molası verdikten sonra Ardeşen’e vardık. Ardeşen’de Karadeniz’e veda edip yönümüzü güneye, Çamlıhemşin’e çevirdik.

İşte, Fırtına Vadisi’ne gelmiştik. Yanı başımızda gürül gürül akan Fırtına Deresi yol boyunca bize eşlik ediyor, yeşilin envaiçeşidi gözlerimizi kamaştırıyordu. Hepimiz adeta büyülenmiştik. Ahşap bir mimari, şirin taş köprüler, yemyeşil derin vadiler arkada yüce Kaçkarlar... Sonraki üç gün boyunca doğuya doğru Ayder Yaylası’na oradan Yukarı Kavron Yaylası’na, diğer tarafta, batıya doğru Ortan Köyü’nden Zilkale’ye, Çat Köyü’ne, bu hırçın vadiyi karış karış gezdik.

Yolculuğumuzun sonuna geldiğimizde üç gün için bile olsa büyük şehrin bir bütün kış sırtımıza yüklediği stresden arınmış, adeta yenilenmiştik. Fırtına’yı bırakmak hiç kolay olmadı. Aklımız bu büyülü vadide kalarak Trabzon Havaalanı’na doğru yola koyulduk.