Haberler 2011 ARC Ödüllerimizi almak için New York’daydık!

Ödül almak başlı başına bir heyecan, hele ödülü New York’da alacak olmak bu muhteşem deneyime yepyeni bir boyut kazandırıyor… Görkemi ve lüksüyle ünlü The Plaza’da olacak ödül töreninin heyecanı da cabası! Birçok filme sahne olan the Plaza 1907 yılından beri kimbilir kaç ödül törenine ev sahipliği yapmıştır.

Planda olmayan tek şey, ödül töreninin zamanlamasının New York’da yapılan çok kritik bir uluslararası zirveye denk gelmesi… 193 ülkenin lideri 66’ıncı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmalarına katılmak üzere New York’ta buluşursa, alınan güvenlik tedbirlerini tahmin edebilirsiniz. Otelimizin de merkezde olmasından kaynaklanan sıkıntılar, her yerde polislerin ve keskin nişancıların varlığı biraz tedirgin ediciydi.

Ödül gecesi, en güzel kıyafetlerimizi giyip the Plaza’ya gittiğimizde, dünyanın dört bir yanından en az bizim kadar heyecanlı, yarışmada derece alan faaliyet raporu “sahipleriyle” tanıştık, karşılaştık. Keyifli geçen bir gecenin ardından elimizde ödülümüzle ülkemize dönüyor olmanın gururunu yaşadık.

Bu arada Metropolitan’a, MOMA’ya, Meatpacking District'e, Soho'daki galerilere gitmeyi de ihmal etmedik!